Skrýt reklamu

Krkavec velký "letecký den".

Zvířecí poradna.. Máte zvířátko? Napište nám jaké. Máte problémy se zvířaty?

Krkavec velký "letecký den".

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 11:53:05

Dnes 8.3.2008 jsem se jel projet na kole.Projížděl jsem lesem , z Borku přes Kolibu a Hoděšovice , a za nimi jsem zahlédl nějakého ptáka prolétávat okolo stohu u lesa.Hned jsem zaregistroval něco neobvyklého na jeho letu.Potom jsem uslyšel jeho hlas, a hned jsem věděl že to je Krkavec . Seskočil jsem s kola , v očekávání co se bude dít.A bylo se na co dívat . Zajímám se též o letadla , a toto bylo něco jako Aviatická pouť.Nejprve průlet potom prudké stoupání a dále vyhledávání termiky a kroužení mezi tím sem tam nějaký obrat.Během tří až čtyř minut už z něj zbyla jen tečka.Určitě je to dobře , že máme možnost pozorovat po mnoha letech tohoto nádherného ptáka.Při mém pobytu v přírodě pozoruji již nějakou dobu , že Krkavec se usazuje i u nás na Pardubicku. Už se těším až ho zase uvidím.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Krkavec velký "letecký den".

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 11:53:19

Doufám, že budeš stejně potěšen až najdeš mola ve skříni, potkana ve sklepě a kunu na půdě. Krkavec je dnes v ČR na stavech, které poškozují biodiverzitu. Ničí snůšky nejen u pěvců, ale i u vzácných dravců jako je sokol.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Krkavec velký "letecký den".

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 11:54:22

Tak takhle bych to neviděl - krkavec do naší přírody patří, zatímco mol, kuna a potkan využívají lidská obydlí, tam škodí a míra jejich výskytu tak zdaleka neodpovídá původnímu stavu, krkavec snad vyhledává relativně přirozené biotopy. Tím pádem zapadá do přírody tak, jak má, se svou početností, ekologií a potravními požadavky. Proč každý živočich (medvěd, kormorán,rys..), který požírá jiné (vyjma člověka), je brán jako škůdce a nepřítel?
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Krkavec velký "letecký den".

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 11:54:33

Krkavce nevnímám ani jako škůdce ani jako nepřítele. Patří do přírody jako každý jiný živočich v počtech, které příroda snese. To znamená, že se nemá stát limitujícím faktorem výskytu jiného druhu (např. sokola). Přirozené biotopy jsou opravdu relativní. Myslet si, že si příroda pomůže sama je naivní.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Zvířata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron