Skrýt reklamu

Správní řízení pro překročení rychlosti vozidla o více než 5

Vše okolo práva. Vaše rady, tipy a zkušenosti. Vzory smluv a jiné.

Správní řízení pro překročení rychlosti vozidla o více než 5

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:39:49

Přišel mi domů dopis z magistrátu: Oznámení o zahájení řízení a předvolání k ústnímu jednání. V dopise bylo, že příslušný odbor "zahajuje řízení ve věci přestupku podle ust. § 125c odst. 1 písmo f) bod 2 zákona Č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona Č. 361/2000 Sb.),kterého jste se měl dopustit porušením ustanovení § 4 písmo c) zákona č. 361/2000 Sb. tím, že jste dne XX.XX.XXXX ve XX:XX hodin na silnici Č. I/55 u obce Vsisko.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Správní řízení pro překročení rychlosti vozidla o více n

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:40:02

Při řízení motorového vozidla tovární značky Opel, registrační značky XXX XXXX, nerespektoval svislou dopravní značku B 20a "Nejvyšší dovolená rychlost" se symbolem ,,70" mimo obec a v úseku její platnosti jste překročilo 51 km/h nejvyšší dovolenou rychlost, kdy vozidlu byla naměřena rychlost 125 km/h a při zvážení možné odchylky měřícího zařízení ve výši ± 3 % byla tedy jako nejnižší skutečná rychlost naměřena rychlost jízdy 121 km/h.
Současně Vás tímto podle ust. § 59 správního řádu, předvoláváme k ústnímu jednání ve shora uvedené věci, které se uskuteční dne.....""
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Správní řízení pro překročení rychlosti vozidla o více n

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:40:19

Tomuto dopisu předcházela skutečnost, že mě tehdy policisté tuto rychlost změřili radarem a zastavili mě. Zkontrolovali, jestli jsem požil alkohol a oznámili mi, že jsem se dopustil tohoto přestupku. Sepsali se mnou protokol. Já jsem si byl ale vědom, že dopravní situace byla tato: Rychlostí, kterou mi naměřili radarem, jsem jel z toho důvodu, že jsem předjížděl automobil, který mi vjel do pruhu, v němž jsem jel, z pravého připojovacího pruhu. Abych do něj nenaboural, využil jsem levého pruhu, který však brzy končil. Abych nenaboural na konci levého pruhu do zátarasů a zároveň nemusel vytlačit vozidlo (nyní ode mě se pohybující napravo), musel jsem přidat a předjet toto vozidlo - přidat v levém pruhu a zařadit se zpět do pravého pruhu, v němž jsem původně jel. Tímto manévrem jsem nikoho neomezil ani neohrozil. Jenomže o kousek dál stáli policisté s radarem a pěkně si mě změřili.
Rád bych to u předvolání vysvětlil, zároveň nechci platit a nerad bych jim podepsal nebo odsouhlasil něco, co nechci, protože jsem si vědom, jak to celé bylo: způsob spáchání přestupku, jeho spáchání a jeho následky, jakož i okolnosti, za nichž byl spáchán - k míře zavinění, k pohnutkám.
Co pro to mohu udělat?
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Správní řízení pro překročení rychlosti vozidla o více n

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:40:39

Kromě vysvětlení skutkového stavu (nepopíráte zvýšení rychlosti, ale uvádíte další okolnosti) předneste nějaké důkazy. Tedy poukažte na kamerový záznam, který mohl být policií opatřen; jiné kamerové záznamy, které mohou být na tom úseku (např. z kamer umístěných na mostech nebo sloupech) - pokud máte šanci si úsek projet znovu (nebo ho znáte), které můžete prokazovat, jak došlo k jednání a navíc mohou kamery zabírat další účastníky provozu.

Uveďte, že se svého jednání dopustil v krajní nouzi, protože mu hrozilo nebezpečí v podobě střetu s dalším vozidlem, tedy jednal za okolnosti vylučující protiprávnost a není odpovědný ze spáchání přestupku.

Správní orgán musí provést šetření a vypořádat se s argumenty, které přednesete. V odvolání by se pak dalo poukázat na to, že se správní orgán nevypořádal a tedy by mohla žádost o zrušení rozhodnutí uspět. Ale to už je další procesní řízení.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Právní poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron