Skrýt reklamu

Morče-hmotnost

Zvířecí poradna.. Máte zvířátko? Napište nám jaké. Máte problémy se zvířaty?

Morče-hmotnost

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 12:08:39

Ahoj holky, mám dotaz pro chovatelky morčátek.
Včera jsme si přivezli morčecí holčičku-hladká, anglická tříbarevná, ze zverimexu.
Vybrali jsme si tu nejmenší (a nejroztomilejší ).
Dnes jsme ji vážili a má jenom 166g. Na netu jsem narazila na informaci, že morče má ve věku 4-8 týdnů 250-400g, přičemž se má brát od maminky ve věku 6 týdnů.
Takže naše holčička je maličká....kolik si myslíte, že by mohla mít týdnů?
(nezeptala jsem se na věk).
Byla fakt mezi ostatními morčátky malá-ostatní byli tak o půlku větší.
Myslíte, že ji odstavili od maminky brzy?
Je i taková jako rozcuchaná....jako jsou na fotkách z netu mládata.
Nemáme tomu nějak přizpůsobit péči?

Jinak je šikovná, nechá se mazlit (leze mi pod prso-kde je jí teploučko a slyší tlukot srdce), hodně jí.

Předem moc děkuji za odpovědi.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Morče-hmotnost

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 12:08:49

třeba se narodila nejmladší, je dobře že jí, to nabere.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Morče-hmotnost

Příspěvekod jerryeng » pát 04. lis 2011 12:08:58

Má dvě morčecí holčičky z jednoho vrhu staré 4 měsíce, ale nejsem teda nějakej zkušený chovatel.

Vytáhla jsem chytrou knížku, píšou v ní, že při narození morčata váží 40 - 100g a do věku 5 - 6 týdnů, kdy se odstavují, přibírají 3 - 4g denně. Takže jestli umím trochu ještě počítat, tak pětitýdenní morče by mělo vážit od 145 do 240 g. A ještě píší, že zpočátku může váhu ztrácet.

Tyx moje mají mezi sebou rozdíl přes 200g (ta větší má 800, ta menší 600). Jsou v jedné kleci a žerou tak nějak stejně, ta větší byla postatně větší, už když jsem si je přivezla - to byly dvouměsíční - větší měla cca 400 a menší 250.

Já bych tu Tvou asi vážila, jestli přibírá a nechala bych to jinak být. Pokud žere a není apatická, tak si myslím, že je v pohodě. Možná bych koupila granule určené pro mláďata, asi budou výživnější.

Trochu OT - sousedka je veterinářka a kladla mi na srdce, ať jim hlavně dávám hlodat tvrdej chleba kvůli přerůstání zubů. Říkala, že mají spoustu případů, kdy to majitelé nedělají a musí se to pak obrušovat, morčatům to není příjemné, pokud teda morče dřív nechcípne hlady, protože se s těma dlouhýma zubama nemůže najíst. Joo, takový hlodání ve dvě ráno...
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Zvířata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron