Skrýt reklamu

Na „geny štíhlosti“ jsem se moc spoléhat nemohla

Vše co se školy týká, přednášky, učivo a nebo tipy, kam jít studovat..

Na „geny štíhlosti“ jsem se moc spoléhat nemohla

Příspěvekod Návštěvník » stř 25. zář 2013 9:45:48

Na „geny štíhlosti“ jsem se moc spoléhat nemohla. Musela jsem na to jít přes hlavu … Přečetla jsem spoustu literatury o zdravé výživě (od lékařů, psychologů, zlatokopů – pozor, spousta literatury na toto téma jsou pěkný kraviny a mohou zdraví spíš uškodit !!!) a našla jakousi rovnováhu v tom co jím a v tom jak se hýbu a protože je mi to příjemné, docela dlouho už to funguje (54–55 kg)
Já mám několik „bonusů“ a jsem za to ráda miluju zeleninu, takže jí jím kvanta denně, v různých úpravách a v různých kombinacích se sýrem, event. rybou, masem …, miluju sýry, jogurty, tvaroh, ryby, ořechy, vůbec mě nelákají uzeniny (s výjimkou parmské šunky a jednou za čas si dám buřta nebo „hospodského utopence“), maso mi stačí jednou max dvakrát týdně (králičí, drůběží, játra, zvěřina) a jednou za čas si pochutnám na bifteku Vůbec nekupujeme hovězí, vepřové, uzeniny, slaninu (jen na velikonoční nádivku ). Doma vaříme hodně jídla inspirovaná řeckou, italskou, thajsou, japonskou … kuchyní. Ale samozřejmě i česká, klasická jídla (bramboráky, bramborové placičky, plněné papriky, rajskou, svíčkovou …) – když to není každý den a je to z kvalitních surovin a vyznává se „dobrého pomálu“ – tak jsou to přímo delikatesy a na postavu to špatný vliv mít nemusí.
Dále, jsem hodně na sladké. Nemám ráda jen šlehačkové, příliš krémové a pudinkové zákusky. Jinak ale to je jizda (baklava, chalva, sacher dort, medovník, neplněné rakvičky, neplněné pusinky …) Taky čokoládu mám ráda! Tyhle dobroty se snažím nejíst úplně každý den a ve velkém množství, ale moc si neodpírám a určitě min. 2× týdně na něco takového dojde
Jím moc ráda (kdo ne? a zjistila jsem, že mi nejlím vyhovuje jíst poměrně často a že si můžu dovolit i pozdější druhou večeři (někdy po půl desáté večer – velký řecký salát s o. olejem a fetou). Chodím spát kolem půlnoci, většinou.
A pohyb … já v dětství sportovala (krasobruslení) a teď mě to spíš táhne k tanci než k nějakým aerobikům, spinningu apod. Kromě toho, nejsem ten typ, který dobře snáší davové pohybové aktivity, a navíc, z představy povelů, výkřiků a hudby, mi jde mráz po zádech. No tak jsem se konečně dokopala k několikaminu¬tovému (jen!) domácímu cvičení denně. Nářadí žádné. Jediná pomůcka 2 původně kilové, teď dvoukilové činky. Je to divný, ale začalo mě to i bavit (někdy ). No, a asi základ mého pohybu je chůze … chodím skoro všude pěšky, bydlím u obrovského parku a přes druhý park chodím do centra (za 30 minut krásně svižné procházky jsem na Starom. náměstí …) … denně, hlavně ve všední dny nachodím spoustu kilometrů. A taky si při chůzi pěkně vyčistím hlavu.
Skoro každý večer (tedy v průběhu večera) si dám 1–3 dcl červéného vína. A spoustu vody vedle. (Během dne vypiju kolem 2,5 l vody, vody s citronem, zeleného čaje …)
(je mi 40 let )

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !




Naposledy oživil Anonymous v stř 25. zář 2013 9:45:48
Návštěvník
 

Zpět na Škola

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron