Skrýt reklamu

Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

Trápí Vás cokoliv ohledně elektroniky? Máte problém, nevíte si rady s nastavením, pak jste zde správně.

Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

Příspěvekod jerryeng » ned 11. pro 2011 18:29:51

Tak mám za sebou první večer s Philips 42PFL8684H
TV sleduji z cca 2,5m a uhlopříčka 107cm je dle mých pocitů akorát, ale kvalita obrazu je dost žalostná
Nevím zda to jde nějak nastavit, ale momentálně to mám takové mázlé a je jedno jestli jedu na STB od UPC propojený přes scart, nebo jen na výstup anténního kabelu ze STB při jeho vypnutí. Rozdíl tam sice trochu je, ale oproti CRT TV ve které byl obraz přes STB naprosto úžasný je teď rozdíl v kvalitě minimální. Mám úplně základní STB a zobrazuje úroveň signálu kolem 60% a kvalitu signálu cca 96-99% ale to jsem se dočetl, že by u tohoto STB mělo být OK.
Funkce Perfect Natural Motion vytváří nepřirozený pohyb na obrazovce tak jsem ji raději vypnul včetně 100HzClearLCD, která nejde navolit bez zapnutého Perfect Natural Motion.
Pak tam jdou nastavit ještě nějake dynamické kontrasty a podobné funkce, ale to taky nevím jak nastavit, protože se mi rozdíl v nastavení nějak viditelně nejeví.
Potom při sledování TV přes STB zapojený na EXT1 je slyšet zvuk analogu, který zůstal v režimu sledování TV
Vypálené DVD na jednovrstvý disk mne také moc nenadchlo, ale možná to bude tenkým kabelem scart oproti tomu od STB. Ale opět na dřívější CRT TV byl obraz dokonalý.
Mám "plastové domácí kino" Philips HTS3357 které má jeden konektor HDMI tak jej zkusím asi propojit touto možností. Moc jsem o této možnosti neuvažoval, protože nyní mohu poslouchat zvuk z TV v HTS bez nutnosti zapínání STB (ze kterého vedou audio cinche do HTS) a to po propojení HDMI nebude asi možné. Ale to by vyřešilo zapnutí STB tak se tomu řešení nebráním. Zvlášť jestli mi přinese lepší obraz z DVD
Přehrávání souborů wmv je na tomto TV zmíněno, ale je to opravdu tak kritické jako psal jaykay72 a z 6 zkušebních souborů to přehrálo pouze jeden, který byl zrovna v rozlišení 720x406 takže opět žádné terno na odzkoušení, ale přesto se mi obraz zdál již lepší než vše ostatní.

Pak jsem se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost naučit ovládač od TV ovládat STB od UPC? To ale asi nepůjde, že? Dočetl jsem se, že by to měl být snad nějaký Handan CV-5000 a tato značka pro naučení ovladače není v manuálu uvedena tak to vypadá, že mám smolíka.

Co musím určitě vyzdvihnout je funkce Ambilight. To je opravdu naprosto úžasné jen škoda, že jsem minulé vánoce dostal nadělenou lampu Philips Living Colors, kterou nyní už moc nevyužiju
A ještě dálkový ovladač. Ten vypadá opravdu luxusně a jde to poznat i podle váhy, která je opravdu hodně vysoká a na první dojem působí divně, ale jakmile jsem si s TV včera hrál tak jsem si na tu váhu zvykl, že ostatní ovladače mi přišly jako obyčejné plastové hračky Teď jen ještě co to udělá až takové těžítko spadne třeba z postele jak se občas stane Je pravda, že uchycení krytu baterie je řešeno jako mají odolné telefony otočnou pojistkou na kterou je potřeba mince tak snad nějaký pád vydrží...

Pokud se mi podaří doladit nějak tu nespokojenost s kvalitou obrazu (snad i s pomocí tohoto fóra) tak budu nadmíru spokojen.
Jo a ještě mě mrzí zdlouhavý přístup k načasování TV pro jeho vypnutí, ale to už zde na fóru někdo zmiňoval..

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

Příspěvekod jerryeng » ned 11. pro 2011 18:30:05

Možná jsem netrpělivý, ale za 4 hodiny ani ň k mým problémům tak se zkusím zeptat nejen na nastavení, ale na možnost kvality obrazu...

Je možné aby ta nekvalita signálu v kabelech a tedy obrazu vynikla až na této LCD oproti dříve používané 72cm uhlopříčce na CRT Akai s obrazovkou Samsung? Na ní totiž obraz vypadal dokonale čistě a těšil jsem se tedyna takový obraz i teď.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

Příspěvekod jerryeng » ned 11. pro 2011 18:30:16

Takto na diaľku ťažko sudiť, ale:

1. Pri prevode digitalneho signalu na analogovy (pripojenim cez scart) dochadza k strate kvality. Veľa tu zaleži na kvalite kabla. Tym padom je aj obraz horši, ako keby si ho prepojil digitalne (Hdmi).
2. SD vysielanie vyzera na CRT lepšie, pretože ten ma rovnake rozlišenie (Pal) ako je signal, zatiaľ čo LCD/plazma musi tie riadky nejakym spôsobom dopočitavať, kedže ma rozlišenie väčšie. Chyby v obraze dokaže CRT veľmi dobre maskovať, LCD naopak.
3. UPC (či už analogove alebo digitalne) nema prave vystavny obraz.
4. Skus prepojiť nejaky zdroj (DVD, BD, PC) digitalne cez HDMI či DVI a uvidiš ten rozdiel.
5. možno tam maš niečo zle nastavene.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

Příspěvekod jerryeng » ned 11. pro 2011 18:30:32

1. Pomohlo by zakoupení toho CAM modulu a vedení kabelu tedy rovnou do TV?
Ještě mě napadlo, že mám kabel nadstavovaný, protože jsem si svůj zabudoval do lišty a až později řešil UPC. Mohlo by pomoct zakoupit třeba 15m kabelu v celku, nebo se má pro takovou délku kupovat nějaký speciální? Ještě předtím, ale vyzkouším zapojit do stb kabel před nadstavením ať zjistím jestli to bude i tím...
4. Dnes budu testovat propojení bratrového NTB s HDMI tak zítra napíšu jak jsem dopadl...
5. V tom nastavení se celkem ztrácím (jak jsem už psal) tak bych se nedivil.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron