Skrýt reklamu

Krbová kamna - výkon a přetápění

Zajímavé informace z oblasti bydlení i Vaší zahrady. Jaký koupit nábytek nebo sekačku?

Krbová kamna - výkon a přetápění

Příspěvekod rikamrikam » ned 25. zář 2011 21:24:23

Zdravím přátelé, prosím o radu a zkušenosti lidí co mají krbová kamna. Chtěl bych pořídit krbovky bez výměníku, jen tak na přitápění, hlavní zdroj tepla bude kond. kotel a radiátory. Dle výpočtu na kamna.astranet bych potřeboval výkon 5 kw (kamna budou v obyváku spojeném s kuchyní + při otevření dveří můžu teplo upouštět do chodby - celkový prostor 190 m3). Je to rekonstrukce starého baráku ale ve stropech bude vata, v podlaze polystyren, okna jsou plast s trojsklem. Líbí se mi kamna meland od HS Flemingo ale dělají jen 9 kw. Trochu se bojím že 9 kw bych musel hoodně škrtit (a tím si je zadehtoval) abych se neupekl Máte někdo zkušenost s kamny s takovým výkonem bez výměníku?
Alternativou jsou Pori od ABX ty jsou 5 kw a ty modré obložené mastkem jsou i celkem hezké ale nemám zkušenost s ABX, nikde neuvádí sílu materiálu jen že mají jeklový rám. Naproti tomu Flemingo uvádí 3 mmm plech, ve spalovací komoře 5 mm + 30 mm šamotu. tak nevím...

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


rikamrikam
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 23. zář 2011 21:56:01

Re: Krbová kamna - výkon a přetápění

Příspěvekod rikamrikam » ned 25. zář 2011 21:24:33

Honzo díky, ale zrovna tyhle se mi nelíbí, budu tedy pátrat v nižších výkonech....
Třeba se ozve někdo kdo má zkušenosti s těmi ABX jako značkou.
rikamrikam
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 23. zář 2011 21:56:01

Re: Krbová kamna - výkon a přetápění

Příspěvekod rikamrikam » ned 25. zář 2011 21:24:46

Ahoj,

máme ABX Gronland a jsou v pohodě. Předtím jsem měl ABX Skagen a byli s nimi dva problémy. První už když kamna dovezli, tak měly v jednom kusu mastku spáru. Byla to jakoby přirozená spára s krystaly, ale měl jsem obavu, že časem praskne. Vyměněno bez jakýchkoliv řečí, přijel technik a namontoval nové obložení kamenem. Potom asi po roce se u jednoho pantu objevila prasklina v plechu cca. 1 cm. Dostal jsem nová kamna přičemž přiznali, že měli nějakou vadnou várku plechů nebo tak něco. Bohužel už v té době Skagen nedělali a tak nejbližší možný model, který se nám líbil, byl Gronland. Měli jsme ale problém v barvě, protože Gronland jsou černé a s pískovcem, vyrobili nám tedy šedý a s mastkem tak, aby vypadal podobně a hodil se nám do již hotového interiéru.

Možná byste z výše uvedeného usoudil, že ABX nikoliv. Za mě však říkám, že ABX určitě a jiná kamna bych si nekupoval (možná Jotul, ale to je jiná cenová kategorie). Chyby se stávají a pro mě je důležitý přístup k zákazníkovi, který byl bezchybný. Reklamoval jsem vždy jen na základě fotky do mailu, nemusel poslouchat žádný výmluvy a snahy svést problém na nějaký chybný způsob užívání námi, prostě naprosto slušný a vstřícný přístup. U té výměny kamen nabízeli i vrátit peníze, pokud se nám nic jiného od nich nelíbí, ale my jsme preferovali Gronland v jiné barvě a kameni, což vstřícně vyrobili a dodali. Docela mě ten přístup zaujal, protože třeba nejmenovaný český výrobce aut nejdřív hledá chybu u zákazníka a pak teprve u sebe, přičemž auto si kupuji jednou za několik let, kamna jednou či párkrát za život. No nic, trochu jsem se rozepsal.

Ty Gronland jsou 6 kW, bytelný a dobře udělaný. Topí hezky, regulovat se dají množstvím vzduchu. Mají externí přívod vzduchu z venku, což je dobrý ve spojeném obýváku s kuchyní, kde je digestoř. Tloušťku plechu bych mohl změřit, ale možná se zeptejte přímo v ABX na jakýkoliv parametr, co Vás zajímá. Kdybyste měli jakýkoliv dotazy k těm Gronland na mě, klidně napište.

Ještě pro potenciální šťouraly píšu, že nemám s ABX nic společného ani jsem se nezaregistroval před 5-ti minutami jen proto, abych je chválil. Jde prostě o jen o moji zkušenost.
rikamrikam
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 23. zář 2011 21:56:01

Re: Krbová kamna - výkon a přetápění

Příspěvekod rikamrikam » ned 25. zář 2011 21:24:57

Taky by jste seměl zamyslet , jak využijete topeniště v krbovych kamnech.Ty ABX pori jsou hodně vysoká a mají vcelku male topeniště proti vykonu (plašti) kamen.To znamená že naložíte malo kg dřeva na tento vykon oproti jinym kamnum .Tady o tom diskutovali -
Kód: Vybrat vše
Obsah tagu [code] je viditelný pouze pro přihlášené uživatele.
... ka_oblast=
Tady musíte cpát do kamen dřevo na stojaka , a hrozí vám že bude padat
Kód: Vybrat vše
Obsah tagu [code] je viditelný pouze pro přihlášené uživatele.
... r_embedded
rikamrikam
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 23. zář 2011 21:56:01


Zpět na Bydlení, domácnost a zahrada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron