Skrýt reklamu

Chodí si sám za kamarádkou

Rodina, děti, láska a mnohé a další..

Chodí si sám za kamarádkou

Příspěvekod jerryeng » čtv 17. lis 2011 15:58:39

Ráda bych se poradila: Davíde má 3,5 roku a nedávno začal sám chodit za kamarádkou v ulici, která bydlí asi 30 m od nás. Řekne, že jde, dokáže se vyhýbat autům i kolům, ale tak nějak si říkám, jestli není ještě malý na to, aby někam sám chodil....
Jak to máte vy? Bydlíme na vesnici, auta tu jezdí málo, je tu značka obytná zóna.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Chodí si sám za kamarádkou

Příspěvekod jerryeng » čtv 17. lis 2011 15:58:54

Měla bych strach ho pouštět, člověk nikdy neví, zvlášť v dnešní době. Každopádně bych ho doprovodila...
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Chodí si sám za kamarádkou

Příspěvekod jerryeng » čtv 17. lis 2011 15:59:21

zkopčím ti, co jsem psala na duchovní na Chatu:

Já vidím děti dvanáct, třináct let, jak jezdí na kole, skejtu po ulici... to není jen o věku. Anička, Jakub, ti přeci už byli dost velcí aby věděli, že s cizíma lidma...
Není to jen o věku. Kamarádky kluk chce chodit z družinky sám. Je mu devět. Můj kluk chodil sám o rok dřív, holka ale ne, ta se doma i cestou bála... přitom na školu vidíme.
Pokud si Tulipky cestovatel postaví hlavu, tak jednou půjde bez pravidel a domluvy s tetou, která nemusí být doma. Já takhle odešla k babičce. Čili bych stanovila pravidla, žádný courání. Jak se od tety vrátíš, už nepůjdeš a párkrát bych ho pošmírovala, jak psala Lupina.
Zákazy nic neřeší. naopak. Cestou bude myslet na to, že mu máma vynadá a jak přelstí tetu, že to máma ví a auta si nevšimne. Když půjde s důvěrou, bude se cítit straší a dá si záležet.
Jsou děti, co nejsou schopné být sami ani na zahradě rodinnýho domu a pak takové, co je tam můžu nechat si hrát hodinu samotné a být v klidu.

A ještě otázka. Máš strach o Davídka, nebo je to spíš v rovině - co tomu řekne okolí, když je malej... Na tom totiž hodně záleží.
Ty znáš svý dítě nejlíp. Že něčí dítě nedojde v šesti letech na nákup neznamená, že to nazvládnou ty moje. Jde o vedení z rodiny. Sousedky kluk jezdil autobusem sám k babičce v deseti letech dvě hodiny a mý děti by v tomhle věku zablodily v tramvaji blok od domu... protože jsme prostě jezdili spolu a oni nemusely sledovat trasu...
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Společnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron