Skrýt reklamu

Námitka nemožnosti odvolání - pozdní doručení oznámení o př

Vše okolo práva. Vaše rady, tipy a zkušenosti. Vzory smluv a jiné.

Námitka nemožnosti odvolání - pozdní doručení oznámení o př

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:36:08

Je proti mě vedeno trestní řízení, kdy policie rozhodla o přibrání soudního znalce. O tom rozhodla v dubnu 2011, následně mě mailem znalec kontaktoval a navrhl termín schůzky. Na schůzku jsem se dostavila, proběhla, byl proveden zápis, založen na policii a následně po tom všem mi minulý týden v sobotu policie osobně doručila "opatření" s oznámení o tom, že bude znalec přibrán. Toto opatření je datováno 19.4.2011 - tj. dva měsíce se zřejmě zdrželo na policii.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Námitka nemožnosti odvolání - pozdní doručení oznámení o

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:36:25

V poučení je odvolávka na §105 Trestního řádu, podle kterého mám možnost vznést námitky - což jsem vlastně nemohla udělat, protože opatření mi bylo doručeno až po jednání se znalcem. Zarazilo mě, že policie takový typ dopisu doručuje osobně a neuvedla na doručenku datum převzetí dopisu - domnívám se proto, že došlo z jejich strany k procesní chybě.
Chtěla bych se zeptat, jestli opravdu k procesní chybě došlo a jestli mám možnost tuto chybu nějakým způsobem použít ve svůj prospěch v dalším řízení - např. z toho důvodu, že jsem neměla možnost podat námitku apod. Případně jak mám postupovat, kdybych námitku opravdu podat chtěla. Děkuji, Laura
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44

Re: Námitka nemožnosti odvolání - pozdní doručení oznámení o

Příspěvekod jerryeng » čtv 10. lis 2011 20:37:12

Pokud byl znalecký posudek vytvořen, aniž by tomu předcházelo opatření o přibrání znalce a dokonce došlo i k tomu, že znalec s Vámi jednal dříve než byl oficiálně přibrán, jedná se o nezákonný důkaz, který nemůže být v trestním řízení použit.
Policii vyrozuměte, že nebyla dodržena zásada práva na spravedlivý proces, protože jste nebyla včas a řádně poučena o svých právech, a že tento nedostatek vyšetřování namítnete i před soudem, pokud důkaz bude v trestním řízení dále použit.
jerryeng
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 28. říj 2011 19:16:44


Zpět na Právní poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

www.penize.cz - www.poradte.cz

TOPlist
« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
cron